7 najtrudniejszych challenge cache’y w Warszawie

Temat challenge’y został niedawno wskrzeszony, gdy Groundspeak przywrócili możliwość ich zakładania. W Warszawie nie pojawił się jeszcze żaden nowy challenge cache. Warto jednak przyjrzeć się tym, które na mapie Stolicy widnieją już od dłuższego czasu. Poniżej znajdziecie subiektywną listę 7 najtrudniejszych warszawskich wyzwań:

7miejsce+

Miejsce 7 – Multi na 5+ challenge, GC5FJ4N 

Zadanie kręci się wokół multicache’y i liczby 5, a lista wymagań jest długa! Po pierwsze musisz się móc pochwalić ponad 125 multakami na koncie, z ponad 25 różnymi kombinacjami D/T. Ponad 5 z nich musi mieć więcej niż 5 etapów. Zadanie będzie trudne szczególnie dla gości, bo ponad 5 multi musi być znalezionych na terenie Warszawy. Ostatni gwóźdź do trumny to ponad 5 multi w miesiącu poprzedzającym zalogowanie wyzwania.

6miejsce

Miejsce 6 – Challenge: Mazowieckie 7 typów, GC5GBF5

7 różnych typów skrzynek w 1 dzień to odmiana popularnego Busy Day Challenge. Warszawski wariant dopuszcza dodatkowo znalezienia wyłącznie na terenie Województwa Mazowieckiego, żeby nie było zbyt prosto. Jeżeli już podjąłeś jedynego w Warszawie Virtuala to będzie Ci jeszcze trudniej! Jednak to zadanie jest wykonalne. Wystarczy tylko dobre zaplanowanie. Najlepiej poczekać na wielką koniunkcję – kiedy jednego dnia przydarzy się CITO i event. Uzupełniamy to keszem tradycyjnym, multi, zagadką, earthcachem  i dorzucamy wherigo lub letterboxa. I to jest przepis na sukces!

5miejsce

Miejsce 5 – Warsaw Challenge-Alphabet, GC5M8M3

To jeden z najpopularniejszych challenge’y na świecie, a jego wariantów jest wiele. Zasada jest prosta – żeby móc zalogować wyzwanie trzeba znaleźć kesze rozpoczynające się na wszystkie litery alfabetu z wyłączeniem Ą, Ę, Ń. Żeby było jeszcze trudniej nie liczą się eventy. Zdaje się, że dzięki temu wyzwaniu w Warszawie powstało kilka skrzynek z nazwami zaczynającymi się na nietypowe Ć, Ó, czy Ź. Warto dodać, że nasz warszawski wariant mimo polskich znaków nie jest taki trudny. Na świecie istnieją alfabetowe wyzwania, które wymagają np. znalezienie skrzynek na każdą z liter alfabetu, ale przy zachowaniu prawidłowej kolejności (najpierw A, potem B, C itd.) albo narzucając ograniczenie czasowe.

4miejsce

Miejsce 4 – Challange 4×4, GC5NB25

4 kesze w 4 krajach… 1 dnia! Szaleństwo? Już kilka osób podjęła się tego wyczynu. Warto dodać, że większość szczęśliwców, którym udało się spełnić warunki wyzwania, zrobiło to zaliczając styk 3 granic: Węgier, Słowacji i Austrii, dorzucając do kompletu Czechy lub Polskę. To brzmi jak plan na następne wakacje…

3miejsce

Miejsce 3 – Wyzwanie drwala – tree cutter challenge, GC5PZAK

Twoje zadanie to znalezienie ponad 30 różnych gatunków drzew w nazwach znalezionych keszy. Wydaje się proste? Nic bardziej mylnego! Przed ponad rok istnienia challenge’a, tylko 3 keszerów spełniło wymagania i zakwalifikowało się do zalogowania skrzynki!

2miejsce

Miejsce 2 – 50-100-150-250 (500-1000) size challenge, GC5FH0B

Musisz pochwalić się znaleziem 50, 100, 150 i 250 keszy w rozmiarach: micro, small, regular i large. Autor jest łaskawy i pozostawia nam dowolność jeżeli chodzi o dopasowanie liczb do rozmiarów. Trudność 3 – to chyba nie jest tak źle, prawda? Wcale nie! Large są wciąż bardzo rzadkie. W Polsce jest ich zaledwie 200, a w Warszawie tylko 12. Wiele z nich to skrzynki bonusowe lub finały trudnych zagadek. FTF padł prawie 3 miesiące po publikacji skrzynki i należy do keszera z Niemiec. W czasie, gdy challenge pojawił się na naszej mapie, żaden z Polaków nie spełniał jeszcze jego wymagań!

1 miejsce

Miejsce 1 – Challenge: Warsaw Exploration, GC57WX9

Zadanie bez zbędnych komplikacji. Wystarczy po prostu znaleźć 75% keszy ukrytych na terenie Warszawy. To jednak ciekawy przypadek, bo z każdym tygodniem wyzwanie robi się coraz trudniejsze. Kiedy challenge został opublikowany, w Warszawie było 929 keszy. W dniu w którym to piszę jest ich 1578. Chciałoby się rzec: „spieszcie się!”, ale niestety skrzynka jest od ponad roku zawieszona.

Ranking jest subiektywny i na pewno każdy ocenia trudność wymienionych challenge’y inaczej. Który jest dla Ciebie banalny, a który sprawia, że rwiesz sobie włosy z głowy? Podziel się z nami Twoją opinią w komentarzu. 

Pełną listę challenge cache’y w Warszawie znajdziesz tu – klik, klik.