Wakacyjne 'rozrywki’ od Centrali GC

Kolejny rok z rzędu Centrala GC, stara się urozmaicić wakacyjne poszukiwania „skarbów”.

Tym razem szykuje dla nas tajemnicze geo misje, w których będzie można zdobyć pamiątkowe souveniry.

Dzięki uprzejmości szczecińskiej Fundacji Hot-Point  przedstawiamy przetłumaczoną na język polski treść oficjalnej wiadomości :

„Ostatnio agenci wywiadu w GCHQ 47 przechwycili serię zakodowanych wiadomościach ze ściśle tajnego źródła. Wierzymy, że wiadomości te zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące zdobycia trzech nowych wirtualnych souvenirów. Analitycy GCHQ nie byli w stanie niestety rozszyfrować ich znaczenia.

Twoje zadanie polegać będzie na zaakceptowaniu Misji GC po przez deszyfracje zakodowanej wiadomości, z których dowiesz się jakw jaki sposób zdobyć souvenir.

Wirtualne pamiątki będzie można zdobyć w następujących terminach:

  • Souvenir nr 1 – 30-31 lipca 2016
  • Souvenir nr 2 – 13-14 sierpnia 2016
  • Souvenir nr 3 – 27-28 sierpnia 2016

Z uwagi na tajne charakter tej misji, zakodowane wiadomości zostaną wysłane do analizy tylko do osób posiadających właściwe poświadczenia bezpieczeństwa. Użytkownicy Premium otrzymają wiadomość e-mail wraz z zakodowaną wiadomością na tydzień przed terminem, w którym będzie można zdobyć danego souvenira. Deszyfracja wiadomości pozwoli otrzymać instrukcje jak zdobyć nadego souvenira. Pierwszy zakodowana wiadomość zostanie wysłana do użytkowników Premium w dniu 22 lipca 2016 r.

Instrukcje zdobycia danego souvenira zostaną udostępnione wszystkim pozostałym użytkownikom pierwszego dnia kiedy będzie można taką pamiątkę zdobyć. Te informacje będą umieszczane na wszystkich głównych kanałach GCHQ 47  (Geocaching.com, aplikacji Geocaching®, Facebooku i Twitterze).

Jak zawsze, Ty lub członek Twojego zespołu możecie zostać złapani przez mugoli. GCHQ 47 wyprze się wówczas wszelkiej wiedzy o swoich działaniach. Komunikat ten ulegnie autodestrukcji w ciągu 5 sekund. 

Dodatkowo w tym roku przypada 15 rocznica stworzenia i wypuszczenia w świat pierwszego trackabla (przedmiotu podróżnego ). Z tej okazji Centrala ogłosiła wielki wyścig TB, powiązany z Międzynarodowym Dniem Geocachingu, przypadającym w tym roku na 20 sierpnia (prawdopodobnie wzorem lat ubiegłych za znalezienie w tym dniu skrytki, lub uczestnictwo w evencie będzie przyznany souvenir ).

Enter the HQ Duck Dash: A Global Trackable Race

Aby wziąć udział w wyścigu należy mieć nieaktywowany jeszcze przedmiot podróżny /lub sam kod do śledzenia, doczepić do niego coś związanego z kaczkami, przygotować listing, zarejestrować go na stronie wyścigu do 17.07 i wypuścić nie wcześniej niż 20.07. Wyścig trwa do 20.08 i przedmiot podróżny musi dotrzeć na event związany z Międzynarodowym Dniem Geocachingu.

Są następujące kategorie w których można wygrać (3 miejsca w każdej):
-najlepsze zdjęcie
-najlepszy wpis
-najdłuższa pokonana odległość-
-najwięcej odwiedzonych skrytek
-najwięcej keszerów, które go miało w rekach (liczą się logi „grab” a nie „discovered”)

Ponadto każda osoba biorąca udział w wyścigu i której przedmiot podróżny dotarł na event, otrzyma specjalnego badge’a w profilu.