I urodziny Geocaching Warszawa i CITO w lesie Kampinoskim

Sobota obfitowała w eventy. Do zaliczenia były aż dwa spotkania i to po dwóch różnych stronach Warszawy. Pierwszym z nich była kolejna edycja CITO w Kampinoskim Parku Narodowym – tym razem pod hasłem Wiosna! Drugi event był prawie 50 km dalej na Ogniskowej Polanie w Lasku Kabackim i były to I Urodziny Geocaching Warszawa.

CITO odbyło się na terenie leśnictwa Rózin w okolicach Leszna. O 10 na kordach pojawiła się ekipa z różnych zakątków Polski – m.in. Warszawy, Łodzi, Górzna, czy Skawiny. Czekały na nas dwa zadania, więc zostaliśmy podzieleni na drużyny.

DSC04343-Kopia

Pierwsza – liczniejsza ruszyła do szkółki leśnej. Tu czekały na nas sadzonki lipy w oszałamiającej ilości 18 tys. sztuk. Zadanie było proste. Najpierw przejechał traktor zostawiając w ubitej ziemi cztery rowki. Następnie drużyna przemieszczając się po śladach kół, sadziła maleńkie lipki. Praca szła sprawnie i przyjemnie. Wkrótce 8 rządków sadzonek było na swoich miejscach. Miejmy nadzieję, że z tymi lipkami nie będzie lipy i ze wszystkich sadzonek wyrosną pełnowymiarowe drzewa.

Druga sześcioosobowa grupa zmierzyła się z większym gabarytem – pracowali bowiem bezpośrednio w lesie. Ich wynik był równie imponujący – dzięki nim w Kampinosie pojawiło się 200 nowych drzewek.

DSC04279-Kopia DSC04298 DSC04306 DSC04340-Kopia

Po skończonej pracy większa część grupy udała się na Kabaty, gdzie Urodzinowy event powoli się już rozkręcał. Pogoda była piękna i do Powsina zjechało chyba pół Warszawy. Największa grupa tłoczyła się jednak wokół wiaty z wywieszoną flagą Geocaching Warszawa oraz wokół pobliskiego ogniska.

Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim spotkania były pierwsze urodziny naszej grupy. Za symboliczną datę 'narodzin’ został uznany 20 kwietnia – data oficjalnej rejestracji konta Geocaching Warszawa w serwisie geocaching.com. Dzień wcześniej miało  miejsce inne ważne wydarzenie – pierwsza wspólna wyprawa do Mińska Mazowieckiego.

DSC04372

Drugim z motywów było pożegnanie GeoAwarePL – recenzenta Earth Cache w Polsce, który przestał pełnić funkcję na początku roku. Jego zasługi dla rozwoju Earth Cache w Polsce są nieocenione. Dodatkowo Leo dał się poznać jako wyjątkowo ciepła i chętna do pomocy osoba. Nic więc dziwnego, że był lubiany i szanowany w środowisku keszerów.

Żeby mu podziękować, przygotowaliśmy dla niego ostatniego „multikesza”. W pobliżu polany zostały rozwieszone kolejne elementy układanki. W tej „ostatniej drodze” Leo towarzyszyło ok. 40 osób, które razem z nim przedzierało się przez krzaki, szukając wskazówek. Imponujący orszak, prawda? Finałowe kordy zaprowadziły nas do skrzyni z prezentem – pamiątkową statuetką z amonitem i dedykacją.

DSC04390 DSC04396 DSC04449 DSC04461

Leo należą się olbrzymie podziękowania za trud włożony w pracę recenzenta. Mamy nadzieję, że pozostanie częścią naszej społeczności.

GeoAwarePL nie pozostał nam dłużny. Uczestnicy spotkania zostali obdarowani przez Leo, który przyniósł mnóstwo keszingowych gadżetów. Każdy wyszedł z imprezy bogatszy o materiały do zakładania keszy lub TB.

DSC04472

Kolejną atrakcją eventu był ogromny gar zupy gulaszowej, który gotował się nad ogniskiem. Za to kulinarne dzieło odpowiedzialny był EUzebiusz28. Zupa była gęsta, gorąca i małą porcją można się było porządnie najeść.

Urodziny nie mogły się też obejść bez tortu. Wielkie ciasto ozdobione zdjęciami z eventów i wyjazdów grupy zostało przygotowane przez Jonash2202.

DSC04498 DSC04484

Myślę, że wszyscy się zgodzą, że urodziny były równie udane co cały poprzedni rok. Dziękujemy wszystkim gościom z bliska i daleka, a sobie życzymy, żeby kolejne lata były równie bogate we wspólne przygody i kesze!