GeoWarszawiacy na Adventni Geoskorapky 2015

Adventni Geoskorapky to cykliczny event organizowany w 3 lub 4 niedzielę adwentu. Od 2009 roku regularnie otrzymuje status mega evetu – bo z roku na rok, uczestników przybywało. 
W pierwszej edycji w 2006 roku udział zalogowało 54 keszerów, a w tego rocznej 1,318  osób (uwzględniając, że przychodziły całe rodziny, to ludzi było dużo więcej).

Warszawę na tego rMega i eventach 'pobocznych’ reprezentowali: kkam54, wolak, ru.beus, mroocheck (miało być nas więcej, ale niektórzy się wykruszyli )

Generalnie Adventni Geoskorapky to po prostu spotkanie geokeszerów pod gołym niebem w sąsiedztwie mostu Karola, podczas którego puszcza się własnoręcznie wykonane łódeczki z zapalonymi świeczkami (najczęściej są to po prostu skorupki od orzechów – od zwykłych włoskich po kokosy) na wody kanału Certovka.

Co do eventu – atmosfery nie sposób oddać dokładnie słowami – najogólniej to takie połączenie nastroju 'kolejki do czegoś fajnego’ ze spotkaniem ze znajomymi.

A jak to wygląda ?  Tłum geokeszerów płci obojga, w wieku od lat dwóch do stu dwóch (no może troszkę przesadzam, ale kto tam wie… ), różnych narodowości. Jedni w miarę karnie stoją w ogonku, czekając na swoją kolej puszczania łódeczek (trzeba zejść po schodkach na nadbrzeże), inni gawędzą w mniejszych i większych grupkach ze znajomymi, jeszcze inni się przepychają by zrobić zdjęcia płynących łódeczek.
Największe kłębowisko ludzi przy logbooku i organizatorach sprzedających pamiątkowe drewniaczki, zamówione geocoiny i eventowe koszulki.

W trakcie keszowanie na mieście (zwłaszcza w okolicach centrum ) w dniu mega eventu, nie sposób nie natknąć się na innych keszerów – od pojedynczych osób, przez mniejsze i większe grupki lub nawet całe rodziny. Czasem dochodzi do śmiesznych/dziwnych sytuacji, gdy nie za bardzo wiadomo, gdzie odłożyć pojemnik, który dostało się do rąk, od poprzednich znalazców.

Naszym zdaniem naprawdę warto wybrać się na przyszłoroczną edycję tej imprezy – zwłaszcza w bardziej zorganizowanym gronie – więcej wtedy zabawy ze wspólnego keszowania i uczestnictwa w innych eventach.