Wielka Gala GIFF

GIFF (Geocaching International Film Festival) to odbywający się od  2013 konkurs filmów krótkometrażowych o tematyce geocachingowej. Od 2015 roku, geokszerzy na całym świecie mogą oglądać na specjalnych eventach filmy, które dostały się do finałowego etapu konkursu organizowanego przez  HQ.

W tym roku konkurs obchodził swoje dziesięciolecie, a dwa polskie filmy przeszły przez sito selekcji i zakwalifikowały się do grona najlepszych (w tym jeden “nasz”).

Warszawska ekipa, wsparta przez Stowarzyszenie Geocaching Warszawa oraz mokotowski Domu Kultury KADR, który udostępnił miejsce na organizację eventu oraz salę widowiskową na pokaz filmów, zorganizowała wielką galę godną rozdania profesjonalnych nagród filmowych

W głównym wejściu rozłożono czerwony dywan, po którym dumnie przeszli aktorzy z polskich filmów, które dostały się do finału. Była lampka szampana, a wiele osób, które przybyły na event, zastosowały się do prośby, aby ubrać się w stroje wizytowe. To było niezwykłe i zarazem zabawne doświadczenie, zobaczyć osoby znane ze eventów, czy wspólnych keszerskich wypraw, w garniturach i eleganckich sukienkach,

Goście przybyli do Kadru, mogli liczyć na wiele atrakcji związanych z naszą zabawą jeszcze przed samym seansem, m.in.:

  • wystawę kolekcji drewniaków
  • wystawę pojemników i maskowań
  • wystawę geocoinów (w tym recenzenckich!)
  • „biuro podróży” dla Travel Bugów, gdzie można było wymienić przedmioty podróżne i wysłać je w dalszą podróż z innymi poszukiwaczami
  • drewniaki eventowe rozdawane wszystkim uczestnikom eventu
  • kantor wymiany drewniaków

Kiedy każdy już się powymieniał drewniakami czy przedmiotami podróżnymi i odbył georozmówki, przyszedł czas na emisję filmów, czyli główną atrakcję całego eventu.

Gala poprowadzona została przez QbaPL i okrutnyb, współtwórców podcastu Między Keszami, którzy pomiędzy filmami wtrącali krótkie dygresje, mające na celu rozmowę z widownią, czy też wywoływali na scenę aktorów z polskich filmów z finału, z którymi przeprowadzili krótkie wywiady przed widownią. Niejeden film wzbudził falę śmiechów wśród widzów swoimi humorystycznymi elementami, a nie zabrakło też tych, które przyprawiały o łezkę w oku i wzruszały poruszonymi tematami.

Po emisji filmów event dobiegł końca, choć wielu uczestników jeszcze zostało na miejscu, by spędzić wspólnie czas, na długo po formalnym zakończeniu wydarzenia.

Poniżej link do fotorelacji z wydarzenia

https://tiny.pl/c8q4d

oraz  rolka  z  filmami, które można było obejrzeć w trakcie gali.