SZOK #1 (SPECJALNY ZJAZD OGÓLNO-KESZERSKI) – Podsumowanie wyjazdu

SZOK #1 czyli SPECJALNY ZJAZD OGÓLNO-KESZERSKI odbył się w dniach 14-17 września 2023 r. w Kasinie Wielkiej. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy keszerów oraz wszystkich, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z geocachingiem. Eventy zostały opanowane przez tłumy. Byli to głównie przybysze z Warszawy. Tym bardziej cieszyliśmy się, gdy odwiedziło nas kilku keszerów z okolicy. Pomimo, iż w międzyczasie eventy zmieniły terminy na bardziej dogodne z przykrością zauważyliśmy, że prawie nikt z Krakowa i Małopolski nie przyjechał.

Większość z nas dotarła już w czwartek. Dzięki temu na kesze i zwiedzanie było więcej czasu: Wieliczka, Ćwilin, Śnieżnica, Ciecień, Bochnia, Pcim, Myślenice, Dobczyce… Spacery były wyczerpujące. Niektórzy po powrocie z całodniowej włóczęgi mieli problemy z wchodzeniem po schodach oraz ze wstawaniem z ławki… i to nie tylko przez degustację wyśmienitych trunków 🙂 Przez cały pobyt dokładaliśmy wszelkich starań, aby w wolniejszym lub szybszym tempie wdrapywać się po kolejne kesze. Udało się! 🙂

W piątek odbył się event powitalny zorganizowany przez BaldMastera i KiciKocię. Przewidziano ognisko, kiełbaski, grillowane warzywa. Można było także nacieszyć się smakiem wspaniałych nalewek, którymi ugościł nas gospodarz eventu. Każdy z gości otrzymał piękny pamiątkowy drewniak, patyk i kiełbaskę. Był czas na gorące powitania, pogaduchy, nawiązywanie nowych znajomości i super zabawę.

W sobotni wieczór odbył się festiwal przetworów domowych – event Przetwornica. Na wejściu należało dopełnić formalności, czyli wpisać się do logbooka i pobrać kartę wyborczą, aby później wybrać najlepsze przetwory. Tutaj również dostawało się pięknego drewniaczka. Na evencie można było degustować przepyszne konfitury, dżemy, najróżniejsze kiszonki oraz owoce i warzywa w zalewie octowej. Przetwory brały udział w konkursie. Swoje wyroby przywieźli: mathshark, KiciKocia, BaldMaster, Szantrapa, Kalwas i tata Kalwasa, PONAKUMA, kkam54. W południe słój pysznych ogórków zostawiła także pewna tajemnicza keszerka, która nie miała możliwości uczestniczenia w evencie.  Nie udało nam się ustalić tożsamości wyżej wymienionej. Mamy nadzieję, że przeczyta tą wiadomość i sama się ujawni. Największym powodzeniem cieszyły się, jak zwykle, nalewki. Gawędząc przy ognisku można było także upiec kiełbasy, których nie zdążyliśmy zjeść na piątkowym evencie. W zasadzie wszystkie konkursowe potrawy były pyszne, jednak wiśnie mathsharka skradły miłość kubków smakowych wielu degustujących.

Zwycięzcy Przetwornicy to: Szantrapa (aromatyczna konfitura z jabłek z dodatkiem rozmarynu i skórki cytryny), Kalwas i tata Kalwasa (rewelacyjne ciasto, doskonałe marynaty), PONAKUMA (wyśmienite nalewki).

W niedzielny poranek wstaliśmy skoro świt ;), obmyśliliśmy plan zbierania keszy w drodze do domu, pożegnaliśmy wszystkich przyjaciół i właściciela przybytku, w którym mieszkaliśmy, po czym niespiesznie ruszyliśmy w trasę.

Dziękujemy Wam za przybycie na SZOK#1, wspaniałą zabawę, wyśmienite towarzystwo. Organizacja była świetna, wszystko było super przygotowane, a piękne okoliczności przyrody i Wasze wspaniałe humory zapewniły niezapomnianą zabawę. Było cudownie być z Wami.