Poszukiwacze

Ostatnia niedziela kwietnia była dla nas szczególnym dniem. To właśnie wtedy odbyło się pierwsze rodzinne poszukiwanie skarbów, czyli geocachingowe warsztaty „Poszukiwacze” dedykowane rodzinom z dziećmi. Zainteresowanie akcją zdecydowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a skrzynka mailowa wypełniła się po brzegi zgłoszeniami. Do tego stopnia, że w pewnym momencie trzeba było zamknąć zapisy. Na szczęście zajęcia były takim sukcesem, że z pewnością wkrótce je powtórzymy.

Zebraliśmy 10 ochotników-przewodników z naszej warszawskiej grupy i wprowadziliśmy ponad 80 śmiałków w podstawy naszej zabawy. Podzieliliśmy się na 4 grupy i po odnalezieniu skrzynki pokazowej ruszyliśmy na spacer po Łazienkach, który oczywiście obfitował w znalezienia. Pod koniec zajęć spotkaliśmy się wszyscy przy popiersiu Mochnackiego i za sprawą organizatora całego zamieszania, Darth-Trixa, dowiedzieliśmy więcej o wapiennym cokole, bogatym w gąbki stromatoporoidy (spróbujcie wymówić to szybko 10 razy  rzędu 😉 ). Mochnacki został otoczony ze wszystkich stron przez dzieci, które chciały bliżej przyjrzeć się skamieniałościom, dzięki czemu miały pierwszą styczność z Earthcachem.

Zwieńczeniem warsztatów był mini quiz dotyczący geocachingu, którego rozwiązanie doprowadziło uczestników do finałowej skrzyni pełnej certyfikatów i okazjonalnych drewniaczków.

Jestem pewna, że kolejne spotkania będą jeszcze lepsze i nie mogę się doczekać kolejnego spaceru w towarzystwie Od Tego Dnia Już Nie-Mugoli.

 

Tekst: NoffAnn, Zdjęcia: Okrutnyb