Poszukiwacze

Ostatnia niedziela kwietnia była dla nas szczególnym dniem. To właśnie wtedy odbyło się pierwsze rodzinne poszukiwanie skarbów, czyli geocachingowe warsztaty „Poszukiwacze” dedykowane rodzinom z dziećmi. Zainteresowanie akcją zdecydowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a skrzynka mailowa wypełniła się po brzegi zgłoszeniami. Do tego stopnia, że w pewnym momencie trzeba było zamknąć zapisy. Na szczęście zajęcia były takim sukcesem, że z pewnością wkrótce je powtórzymy.

Zebraliśmy 10 ochotników-przewodników z naszej warszawskiej grupy i wprowadziliśmy ponad 80 śmiałków w podstawy naszej zabawy. Podzieliliśmy się na 4 grupy i po odnalezieniu skrzynki pokazowej ruszyliśmy na spacer po Łazienkach, który oczywiście obfitował w znalezienia. Pod koniec zajęć spotkaliśmy się wszyscy przy popiersiu Mochnackiego i za sprawą organizatora całego zamieszania, Darth-Trixa, dowiedzieliśmy więcej o wapiennym cokole, bogatym w gąbki stromatoporoidy (spróbujcie wymówić to szybko 10 razy  rzędu 😉 ). Mochnacki został otoczony ze wszystkich stron przez dzieci, które chciały bliżej przyjrzeć się skamieniałościom, dzięki czemu miały pierwszą styczność z Earthcachem.

Zwieńczeniem warsztatów był mini quiz dotyczący geocachingu, którego rozwiązanie doprowadziło uczestników do finałowej skrzyni pełnej certyfikatów i okazjonalnych drewniaczków.

Jestem pewna, że kolejne spotkania będą jeszcze lepsze i nie mogę się doczekać kolejnego spaceru w towarzystwie Od Tego Dnia Już Nie-Mugoli.

 

Tekst: NoffAnn, Zdjęcia: Okrutnyb

One Reply to “Poszukiwacze”

  1. EUzebiusz28 says: Odpowiedz

    Tak, był to świetny pomysł, za który trzeba Radkowi podziękować. Było bardzo fajnie po mimo kilku niedociągnięć, choć mam nadzieję że uczestnicy tego nie zauważyli

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.