25 okazji żeby zmarznąć w Grudniu! Zapraszamy na Światełka.

Polska zima. O 7 rano robi się jasno-szaro, żeby po 7 godzinach zrobiło się ciemno-szaro. Do tego zimno, mokro i nieprzyjemnie. To nie są dobre warunki do keszowania, prawda? A tym bardziej do stania na mrozie przez pół godziny. A mimo to pod koniec roku w Warszawie dzień w dzień organizowane są eventy. Powód? Grudniowe Światełka!

fot. Karlusia

Warszawska Iluminacja Świąteczna jest jedną z największych w Europie. Gdyby wszystkie dekoracje ułożyć w 1 długi łańcuch to miałaby 680 km długości – tyle ile z Warszawy do Wiednia. Zobaczenie ponad 1300 dekoracji to wyzwanie. I tu na pomoc przychodzi geocaching. Pomysł na cykl eventów, poświęcony miejskim dekoracjom pojawił się w Warszawie w 2017. W tym roku, po raz trzeci będziemy wspólnie oglądać świąteczne iluminacje.

fot. Wolak

Zaczynając od 08 grudnia, będziemy spotykać się codziennie o 18.00 w różnych częściach miasta, żeby podziwiać warszawskie światełka. Serię eventów zakończymy w Nowy Rok. W organizację spotkań zaangażowanych jest 19 keszerów. Na każdym spotkaniu motywem przewodnim są oczywiście świąteczne iluminacje. Jednak w cyklu eventów, znajdzie się też kilka nietypowych spotkań. 8 grudnia nie spodziewajcie się miejskich dekoracji. Keszerzy uzbrojeni w latarki i choinkowe światełka, będą sami świecić! 14 grudnia będziemy wspominać Świętą Łucję przy tradycyjnych szwedzkich ciasteczkach i gloggu. 30 grudnia zamiast typowo bożonarodzeniowych dekoracji, będziemy podziwiać chińskie lampiony na Festiwalu Światła. Za udział w spotkaniach 31 grudnia i 01 stycznia otrzymacie dodatkowo souverniry. Pełną listę eventów znajdziecie pod tym linkiem: [klik klik]

fot. Karlusia

To jak? Widzimy się na Grudniowych Światełkach? A może podejmiesz wyzwanie i przyjdziesz na wszystkie eventy?