Wkoło Warszawy

1 października światło dzienne ujrzała seria 129 multikeszy , pod wspólną nazwą Wkoło Warszawy. Skąd ta nazwa ? Za Słownikiem Języka polskiego: wkoło – znaczy ‘wokół, dokoła czegoś’ .  Nasz projekt powstał  w celu zaznaczenia na geocachingowej mapie granic Warszawy i ta nazwa wydała się najbardziej adekwatna,

wkolo

Ponieważ finałowe skrytki są dziełem kilkunastu różnych geokeszerów z naszej grupy, każdy 'odcinek’ pętli, ma swój odmienny charakter, będący wypadową 'warunków naturalnych’ na terenie gdzie zostały ukryte (a nie mogły znaleźć się dalej niż 3,2 km od współrzędnych startowych ), oraz pomysłowości osoby chowającej. Sprawia to, że seria jest zróżnicowana pod względem skali trudności terenu, nie brakuje skrytek wymagających wspinaczki na drzewo, jak i zdania. 

Zwieńczeniem projektu będzie skrytka bonusowa w postaci leterboxa – ale chwilowo pozostaje ona w sferze projektów, bo mamy różne koncepcje co do jej formy i miejsca ukrycia. Może się okazać, że powstanie kilka skrytek bonusowych, bo dojdziemy do wniosku, że wszystkie pomysły zasługują na wcielenie w życie 😉 Tak więc bądźcie czujni. 

Na razie zachęcamy do poszukiwań już opublikowanych skrytek i prosimy, abyście w ich trakcie szanowali przyrodę. Staraliśmy się aby współrzędne były jak najbardziej dokładne, a wskazówki – zwłaszcza w przypadku leśnych skrytek, umożliwiały wytypowanie miejsca ukrycia, bez potrzeby rozgrzebywania ściółki, czy niszczenia roślinności.  

Przy ładnej pogodzie serdecznie zachęcamy szczególnie do odwiedzenia skrytek ulokowanych na prawy brzegu Wisly, na terenie dzielnic Rembertów, Wesoła i Wawer.

Publiczny wykaz (bookmark) wszystkich skrytek z serii dostępny jest Tu