W królewskich komnatach

W listopadzie monarchowie otwierają wrota do swoich pałaców. W tym miesiącu cztery rezydencje królewskie: Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, a także Zamek Królewski na Wawelu można zwiedzać za darmo w ramach akcji „Darmowy listopad”. W 2014 roku z tej okazji odbył się event w Łazienkach Królewskich. W tym roku zebraliśmy się pod Zamkiem Królewskim na evencie: W królewskich komnatach :).

logbook1

DSC02182

Mimo niesprzyjającej pogody – mżawki i zimnego wiatru, na Placu Zamkowym pojawiła się grupka warszawskich keszerów. Po wpisaniu się do logbooka, przystąpiliśmy do rozmów o keszach (i nie tylko) oraz wymiany przedmiotów podróżnych. Nie mogło także zabraknąć wspólnego zdjęcia na tle bohatera dzisiejszego eventu.

DSC02178 DSC02185

Po oficjalnej części eventu, już mniejszą grupą, udaliśmy się na zwiedzanie Zamku. Czekała nas jeszcze długa kolejka do wejścia. Jednak przy rozmowach o geocachingu czas szybko upłynął.

 DSC02219

Ten barokowo-klasycystyczny zamek był wielokrotnie grabiony przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie, a w 1944 został niemal doszczętnie zniszczony. Mimo iż obecny budynek to tylko rekonstrukcja, to i tak zachwyca bogactwem zdobień i zgromadzonymi działami sztuki.

DSC02206

DSC02235 DSC02238

Mamy nadzieję, że za rok znów odbędzie się akcja darmowego zwiedzania rezydencji królewskich. Skoro byliśmy już w Łazienkach i Zamku Królewskim, trzeba jeszcze odwiedzić Wilanów. A za dwa lata, kto wie? Może wybierzemy się na Wawel.