Sztuczki i kruczki keszowania off-line

Początek marca zaczęliśmy edukacyjnie. To był chyba pierwszy taki szkoleniowy event w Warszawie. Jak sugeruje nazwa spotkania – Sztuczki i kruczki keszowania off-line – tematem była obsługa aplikacji c:geo pod kątem znajdowania keszy bez dostępu do Internetu.
C:geo to bezpłatna i nieoficjalna aplikacja na Androida, która znacznie ułatwia szukanie skrzynek w terenie. Jest stale rozwijana, a ilość dostępnych funkcji jest tak duża, że łatwo się pogubić. Nie każdy zna wszystkie sztuczki, więc zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże.

cgeo
Event odbył się w znanej nam doskonale restauracji Dalmacja, gdzie mieliśmy do dyspozycji całe pięterko i rzutnik. Miło było nam gościć keszerów z dalekiego Krakowa i trochę bliższej Podkowy Leśnej.
Roli prelegenta podjął się Wolak, który już wcześniej wrzucał „lekcje” z obsługi c:geo na swój kanał na YouTube. Warto tam zajrzeć, żeby odświeżyć sobie temat 🙂

BeFunkyPhoto
W czasie spotkania dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak ściągnąć kesze off-line, jak pobrać mapy, jak prosto szukać keszy na azymut. Ze sporym zainteresowaniem spotkały się też dwa dodatki do c:geo – kalendarz, który pozwala szybko dodać nadchodzący event do kalendarza google oraz dodatek kontakty, który pozwala z poziomu c:geo wybrać numer do znajomego keszera.

BeFunkyPhoto1
Temat możliwości c:geo nie został jeszcze wyczerpany, liczymy więc na kolejne spotkanie i kolejne prelekcję.