Mikołajowy weekend

Zeszła sobota obfitowała w emocje. Mieliśmy aż dwa Mikołajkowe eventy – oba w Ursusie, który ostatnio jest centrum geokeszingowych atrakcji. Pierwszym z nich była druga edycja Giełdy PWG organizowana przez Melę.Bruxę, TeamWawaSP11 oraz Geocaching Warszawa. Drugi to GeoMikołajki, na które zaprosiła Jonash2202.

DSC02513

Rozpoczęliśmy o 14.15 w Szkole Podstawowej nr 11. Przybyli goście rejestrowali się w Kancelarii Świętego Mikołaja. Tu mogli dostać identyfikator, bilet na loterię oraz eventowego drewniaka. Obowiązkowe było również wpisanie się do logbooka – oczywiście tematycznego. Był to spory drewniany krążek, a chętni mogli wypalić na nim swojego nicka.

DSC02530

DSC02569

Po wejściu na eventową salę, którą była szkolna stołówka, wpadaliśmy w wir drewniaczkowego szaleństwa. Taką ilość PWG w jednym miejscu widuje się rzadko, a wiele kolekcji było imponujących. Drewniaczki prezentowane były w różnorodny sposób – po prostu ułożone na stołach, w pudełkach na narzędzia, tackach numizmatycznych, a nawet w ogromnej skrzyni!

DSC02511

Oczywiście zajmowaliśmy się nie tylko oglądaniem drewniaków. Wszyscy chcieli się wymienić się i wzbogacić kolekcję. Każdy z pewnością wyszedł z giełdy bogatszy o nowe sztuki PWG. W czasie twardych negocjacji, często okazywało się, że kojarzymy się nie tylko z logów dodawanych do keszy, ale także z nicków na drewniakach widzianych wcześniej w Internecie.

DSC02538

Na sali ustawione były także tablice z mapami. Każdy z gości mógł zaznaczyć z której części Warszawy lub Polski przyjechał. Rozmieszczenie pinesek na mapie zaskakiwało – do stolicy ściągnęli keszerzy z całego kraju. W przyszłym roku, bo zdaje się, że event będzie miał charakter cykliczny, organizatorzy będą musieli wywiesić także mapę świata. W tym roku, mieliśmy już przecież już pierwszego zagranicznego gościa z Czech!

DSC02607

Na giełdzie odbyła się także loteria. Bliskość Mikołajek sprzyjała bowiem atmosferze rozdawania prezentów. Do wygrania były między innymi: zestawy PWG, koszulka z logo Geocaching Warszawa, skrzynki gotowe do umieszczenia w terenie, w tym skrzynka w kształcie budki dla ptaków i pojemnik large. Profesjonalną konferansjerkę zapewnił kolega Rem-8, który swoimi komentarzami rozśmieszał nas do łez.

DSC02687

Po zakończeniu loterii, wykonaliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcie grupowe. Widać na nim, że nie mogliśmy się skarżyć na frekwencję.

DSC02721

Po zakończeniu Giełdy mieliśmy jeszcze dwie godziny do rozdysponowania przez rozpoczęciem kolejnego eventu – GeoMikołajek. Część uczestników rozjechała się do domów, część udała się na keszowanie, żeby jak najlepiej spożytkować czas.

Po Giełdzie pełnej emocji wszyscy byli wygłodniali, dlatego wybór pizzerii na miejsce kolejnego spotkania był na pewno trafiony. Event rozpoczęliśmy od zapełnienia sobie brzuchów i rozmów na tematy różne, choć temat geocachingu jak zwykle dominował.

DSC02751

Mikołajki to oczywiście prezenty. Każdy chętny mógł przynieść ze sobą drobny podarunek. Prezenty zostały potem rozlosowane między uczestników.

DSC02763

Podarki były przeróżne – związane z geocachingiem i nie. Na pewno godny pozazdroszczenia była prezent w postaci skrzynki wyciętej w kawałku drewna.

DSC02788

Uczestnicy dostali pamiątkowe drewniaki, które ostatnio stają się nieodłącznym elementem wielu spotkań.

DSC02795