Jenga w GIFF Weekend

Każdego roku w Seattle odbywa się Geocaching International Film Festival, czyli w skrócie GIFF. W tym roku z tej okazji odbył się multievent, w ramach którego na całym świecie wyświetlane były finałowe filmy. Za udział w evencie przysługiwała pamiątka (souvenir).

MailerSuite_09212015_GIFFWeekend_vFINAL_blog-1
W Warszawie zebraliśmy się w czwartkowy wieczór w ursynowskiej restauracji Dalmacja. Projekcja filmów odbyła się na evencie pod nazwą Jenga w GIFF Weekend.
Przybyłych przywitały nie tylko ekran i projektor, ale także zestawy Jengi. Pierwszą godzinę poświęciliśmy na rozmowy, wymianę travelbugów oraz dreweniaczków, a także na budowaniu kolejnych wież.

DSC01966
Mimo iż spotkanie odbyło się w tygodniu, w Dalmacji pojawiło się sporo znajomych twarzy. Szczególnie ucieszyło nas przybycie  kilku nowych keszerów oraz gości z innych części Polski. Zapraszamy częściej!

DSC02019
Punktualnie o godzinie 20 rozpoczęliśmy projekcję. W trakcie ok. godzinnego seansu mieliśmy okazję obejrzeć kilkanaście krótkich filmów nakręconych na całym świecie o geocachingu. Pomysłów na produkcję było wiele – nie zabrakło filmów z humorem, keszerskich porad i relacji z wypraw po skrzynki. Warto wspomnieć filmik o keszującym psie, czy animację o zaniedbanych keszach, które zemściły się na swoim ownerze, zamieniając go w żabę 😉

DSC02015DSC02015
Po projekcji pojawiły się pierwsze nieśmiałe pomysły na nakręcenie własnego filmu na przyszłoroczny festiwal. Kto wie… Może za rok będziemy mogli pochwalić się polskim akcentem na GIFF 2016!