I Laseriada Warszawska

W sobotę odbył się event I Laseriada Warszawska, GC646FD zorganizowany przez Mroochecka i Torzca. Spotkaliśmy się w na arenie GAMP na Ursusie, żeby zmierzyć się w bitwie i przekonać się kto jest najlepszym strzelcem. W czasie eventu żaden keszer nie ucierpiał, bo strzelaliśmy do siebie z laserów.

DSC02436

Foto: Darth-Trix

Na początek trochę teorii. Laser Tag to sport podobny do paintballa, dlatego też często nazwa się go „laserowym paintballem”. Gracze zdobywają punkty, celując w nadajniki umieszone na kamizelkach przeciwników. Trafienie sygnalizowane jest zmianą koloru kamizelki i postrzelony nieszczęśnik jest na chwilę wyłączany z gry. Co ciekawe sport wywodzi się z systemu szkolenia MILES wdrożonego w wojsku amerykańskim na przełomie lat 70. i 80.

IMG_0973

Foto: Torzec

DSC02405

Foto: Darth-Trix

Na umówione miejsce przybyła potężna grupa keszerów z obstawą w postaci rodzin. Na laserową zabawę ochotę mieli nie tylko najmłodsi, ale też i ci najstarsi. Jak wielkie zainteresowanie wzbudził event, dowodzi to zdjęcie zrobione na koniec spotkania:

DSC02444

Foto: Darth-Trix

Na początek podzieliśmy się na 7-osobowe zespoły, które miały odbywać 10-minutowe pojedynki. Gracze otrzymali kamizelki i wysłuchali krótkiego szkolenia. Następnie zespoły po kolei ścierały się na arenie.

IMG_0948

Foto: Torzec

IMG_20151128_114514

Foto: Torzec

Krzyków i emocji nie było końca. Miejsce starcia było ciemne i pełne rekwizytów. Nietrudno było się więc wczuć w jego atmosferę. Dwa poziomy areny dawało mnóstwo miejsca na urządzanie zasadzek na „wroga”, ale też na salwowanie się ucieczką. Nie ma chyba osoby, która nie zeszłaby z areny zlana potem.

DSC02422

Foto: Darth-Trix

DSC02313

Foto: Darth-Trix

DSC02426

Foto: Darth-Trix

 W czasie kolejnych starć, na arenie pojawiali się też fotoreporterzy, którzy udokumentowali event. Powstał nawet film, który jest najlepszym potwierdzeniem, że bawiliśmy się świetnie.

Film: Torzec

Trzeba też wspomnieć o eventowych drewniakach, które trafiły do uczestników i stały się ozdobą niejednej kolekcji.

DSC02455

Foto: Okrutnyb

Pozostaje mi tylko wyrazić nadzieję, że jedynka w nazwie eventu nie jest przypadkowa i już wkrótce znów spotkamy się na arenie!