Geocaching Legionowo

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. mieszkańcy Legionowa mieli okazję zapoznać się z Geocachingiem.

W gościnnych progach Muzeum Historycznego Miasta Legionowo odbyło się spotkanie, gdzie mogliśmy przedstawić ideę geocachingu, a następnie po 2-godzinnym spotkaniu zaprosić do wspólnej zabawy.

Geocaacherzy przyjechali nie tylko z okolic Warszawy, ale także z dalszych zakątków Polski, by poznawać nieznane tereny i historię miejsc, w których jeszcze nie byli. Podczas spotkania pokazaliśmy Powiat Legionowski jako ciekawy teren do szukania skrytek. Nawet wytrawni geokeszerzy zaskoczeni byli ilością i różnorodnością skrzynek, które można tu znaleźć.

Zainteresowanie jak zwykle budziły wystawy drewniaków oraz travelbugów, czyli przedmiotów podróżnych, które związane są z geocachingiem.

 

Z prawdziwa przyjemnością oprowadzeni zostaliśmy po wystawie „Dzieje Legionowa 1877-1990”. Mogliśmy zapoznać się z wieloma ciekawostkami, z którymi potem stykamy się w skrytkach: motocykl Podkowa, Huta Szkła Jabłonna, Fabryka Guzików czy też Getto w Legionowie.

 

Spotkaniu towarzyszyła wspaniała pogoda, stąd po spotkaniu mogliśmy udać się na szukanie skrytek, w tym jednej, która znajduje się w pobliżu Muzeum.

Mamy nadzieję, że będziemy podobne spotkania organizować częściej.

Bardzo dziękujemy Muzeum Historycznemu w Legionowie za gościnność.

Logbook