GCVote

domi.nick
Kontakt:

GCVote

Post autor: domi.nick » 27 mar 2016, 13:02

Ci, co korzystają z aplikacji c:geo zauważyły pewnie, że czasami na karcie "Szczegóły" za informacjami dotyczącymi poziomu trudności skrzynki i terenu znajduje się pole "Ocena" (Rys.1). Wyświetla ono dane z dodatku zwanego "GCVote". Umożliwia on wystawianie ocen skrzynkom. Można to robić poprzez aplikację, albo przez przeglądarkę (po zainstalowaniu odpowiedniego dodatku).

Aby dołączyć do "systemu" należy wysłać użytkownikowi o nicku BonnerGuido wiadomość z prośbą o rejestrację. Musi ona zawierać naszą nazwę użytkownika (identyczna z naszym nickiem GC!) i hasło (można je potem zmienić bez wysyłania prośby do autora). Po uzyskaniu odpowiedzi możemy zainstalować odpowiedni dodatek w naszej przeglądarce/autoryzować konto w c:geo.
Firefox: instalujemy skrypt (wymagany dodatek Greasemonkey!)
Chrome: instalujemy dodatek
c:geo: Wchodzimy w Ustawienia->Usługi->GCvote.com->Wprowadzamy nazwę użytkownika, hasło i klikamy "Sprawdź nazwę użytkownika". Po ukończonej weryfikacji możemy rozpocząć głosowanie na skrzynki.

Głosowanie
c:geo
Na ekranie dodawania wpisu, pod polem na komentarz dot. znalezienia, znajduje się 5 gwiazdek. Klikając na nie możemy wybrać ocenę, jaką wystawimy skrzynce. (Rys.2) Ocena jest wysyłana równolegle z wpisem. Istnieje możliwość ocenienia skrzynki na pół gwiazdki (trzeba kliknąć na lewą połówkę gwiazdki).

Przeglądarka
Po zainstalowaniu dodatku wchodzimy w opis skrzynki. W polu, gdzie znajdują się informacje dot. rozmiaru, trudności skrzynki i terenu pojawiło się pole z oceną skrzynki (Rys.3). Ocenę wystawia się poprzez kliknięcie na odpowiednią cyfrę.
Istnieje również druga metoda, podobnie jak w c:geo, ocenę wystawiamy podczas dodawania wpisu o znalezieniu. (Rys.4)
W obu przypadkach ocena jest wysyłana na serwer w momencie wybrania odpowiedniej cyfry. Domyślnie możliwość wystawiania ocen połówkowych jest wyłączona. Można to jednak zmienić w panelu konfiguracyjnym.

Panel konfiguracyjny
Jest on dostępny tylko przez przeglądarkę na stronie https://www.geocaching.com/my/ między polem "Hello nick", a "Stat Bar". (Rys.5) Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia on konfigurację dodatku. Należy tam również wprowadzić swoje hasło podczas pierwszego użycia dodatku na danej przeglądarce.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie projektu: gcvote.com
Warto, aby więcej osób założyło sobie konta, ponieważ z tej grupy osób oceny wystawiam chyba tylko ja i Wolak, więc dane nie są miarodajne. ;) Może warto również napisać o tym na blogu?
Załączniki
Pole_ocena.png
Rys.1
Głosowanie-cgeo.png
Rys.2
Głosowanie-przeglądarka.PNG
Rys.3
Głosowanie-przeglądarka-2.PNG
Rys.4
Konfiguracja.PNG
Rys.5

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
chyziu
Administrator
Kontakt:

Post autor: chyziu » 27 mar 2016, 13:07

Z c:geo nie korzystam, ale innym na pewno się przyda. Super poradnik!
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
okrutnyb

Post autor: okrutnyb » 27 mar 2016, 17:20

Ja się zastanawiam, czy ktokolwiek zwraca na to uwagę. Szczerze mówiąc to mnie ocena kesza w tym systemie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. To jedna z tych funkcji c:geo bez której aplikacja byłaby tak samo dobra (a może nawet trochę lepsza)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
QbaPL
Administrator
Kontakt:

Post autor: QbaPL » 28 mar 2016, 23:45

okrutnyb pisze:Ja się zastanawiam, czy ktokolwiek zwraca na to uwagę. Szczerze mówiąc to mnie ocena kesza w tym systemie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. To jedna z tych funkcji c:geo bez której aplikacja byłaby tak samo dobra (a może nawet trochę lepsza)
A w OC ocenianie keszy jest natywną częścią systemu. Często korzystam z wystawionych ocen gdy ruszam w nieznany mi teren na skrzynki OC (szczególnie gdy jest ich dużo). Szkoda, ze nie ma tego w GC.
A system "FAVów" (w GC) i "Rekomendacji" (w OC) działa identycznie. Ale znów w GC zbyt mało osób ma konto Premium i przez co punktacje te nie są do końca miarodajne.

PS. Ale poradni super ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

ODPOWIEDZ