Zbiorcze zamówienie drewniaków

domi.nick
Kontakt:

Zbiorcze zamówienie drewniaków

Post autor: domi.nick » 05 mar 2016, 08:55

Uwaga!
Mama planuje w najbliższym czasie robić zamówienie drewniaków u konkurencji Plomby. Cena jest identyczna, a producent nie pobiera "haraczu" w postaci jednego drewniaczka. Czy ktoś byłby chętny?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mela.bruxa

Post autor: mela.bruxa » 05 mar 2016, 09:13

W zasadzie miałam robić "doróbki" bo te nowe wzory rozeszły się na pniu (a potem pretensje, że do keszy się nie wrzuca, a co mam wrzucać, jak już nic nie mam?), czyli wygodniej by mi było u Plomby. Ale z drugiej strony, może jak zrobię u konkurencji, to znowu się nie będzie zgadzał rozmiar obrazka i kolejna wersja przypadkiem wyjdzie? ;)

Zastanowię się i dam znać.
Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba. - Nowe Ateny
Syćko mozes, ino bier sie za sie - siłownia na Podhalu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 05 mar 2016, 11:21

Dałem Plombie do sprawdzenia jak wyjdą prototypy i dość długo czekam na odzew. Wprawdzie ostatnio u tzw. konkurencji mieliśmy problem, ale szybko poprawili i wykonali powtórnie cały nakład, więc jak dostanę info co z moich pomysłów jest wykonalne, to kto wie. Ile mamy czasu do "namysłu"?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Mroocheck

Post autor: Mroocheck » 05 mar 2016, 11:36

Nie wiem kogo macie na myśli pod hasłem "konkurencja Plomby". Ale uważajcie na drewniaczki od Rzeźwickiego (geocacher.pl). Robiłem u niego kiedyś nasze MAK-owe Road Trip Hero a teraz doróbkę. Drugi rzut - zupełnie bezzasadnie - różni się od pierwszego! (m.in. rozmiarem czcionki)

A co do haraczu 1 egz.: nie rozśmieszaj mnie! ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
okrutnyb

Post autor: okrutnyb » 05 mar 2016, 12:22

Ja też planuję zamówić drewniaki. Co prawda planowałam u Plomby, bo mam z nim dobre doświadczenia.
Dominik - doprecyzujesz, czy chodzi o geocacher.pl?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

domi.nick
Kontakt:

Post autor: domi.nick » 05 mar 2016, 12:51

Kontaktujcie się z mamą. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wolak
Administrator

Post autor: wolak » 06 mar 2016, 20:56

nigdy nie byłem stratny jeżeli chodzi o haracz ze strony PLOMBY - za każdym razem dostawałem sztukę takiego drewniaczka jakiego jeszcze nie miałem w kolekcji - mało tego raz się wymienił za moje piwo dając prawdziwe czeskie piwo ;)
Jak chcecie kombinować z innymi to proponuje czeskie produkcje - koszt wychodzi różnie 0,6-0,8 zł/szt. ale dochodzi koszt przesyłki i nie zawsze chcą wysyłać. Jak zamówicie dużo to będzie się opłacało i to nawet bardzo.
stopka ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 06 mar 2016, 21:10

Ostatnio u tzw. konkurencji Plomby dostałem 10% partii bez wypalonego rewersu. Trochę kiepsko. Powtarzalność też taka sobie, ale może to kwestia surowca bo to pierwszy raz nie na buku. Jednym słowem, jak dla mnie, to doświadczenie takie sobie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 06 mar 2016, 21:52

Ja też uważam, że drewniaki Plomby są dobrej jakości, ale przy moim ostatnim zamówieniu przesadził ze swoją "wymianą".
Wkurzył mnie i tyle. Jeśli konkurencja da ciała, to może mi przejdzie. ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Mroocheck

Post autor: Mroocheck » 06 mar 2016, 22:09

Nie bardzo rozumiem problem tej wymiany.
Mnie Tomek zawsze pyta, czy zgodzę się wymienić. Gdy aprobuję propozycję, dostaję takie PWG, jakich jeszcze nie miałem. A gdy raz się nie zgodziłem (mniejsza o to, z jakiego powodu), nie było żadnej dyskusji. Przy kolejnej wysyłce pytanie padło po prostu znowu. I tyle.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kalwas1987
Administrator

Post autor: kalwas1987 » 06 mar 2016, 22:37

Ja tam się nie zrażam Geocacherem, fakt nie zauważyłem tej 10% wadliwości drewniaków jak odbierałem przesyłkę, ale dalej będę robił u nich i tyle, pewnie w najbliższym czasie też coś nowego zamówię :P Zwłaszcza że w tym samym rzucie zamówiłem 200 innych i wszystkie są dobre
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mela.bruxa

Post autor: mela.bruxa » 06 mar 2016, 22:47

kkam54 pisze:Ostatnio u tzw. konkurencji Plomby dostałem 10% partii bez wypalonego rewersu. Trochę kiepsko.
To zależy czy potraktujesz to jako rozpałkę, czy jako "limited edition", jak znaczek z błędem, tylko jedna taka partia... To może być niezła inwestycja! ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 06 mar 2016, 22:57

Mroocheck pisze:Nie bardzo rozumiem problem tej wymiany.
Mnie Tomek zawsze pyta, czy zgodzę się wymienić. Gdy aprobuję propozycję, dostaję takie PWG, jakich jeszcze nie miałem. A gdy raz się nie zgodziłem (mniejsza o to, z jakiego powodu), nie było żadnej dyskusji. Przy kolejnej wysyłce pytanie padło po prostu znowu. I tyle.
W takim razie mnie totalnie olewa. Tym chętniej wypróbuję konkurencję.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

EUzebiusz28

Post autor: EUzebiusz28 » 07 mar 2016, 08:59

U Tomka jak jest wypalone to przynajmniej widać że jest, co u innych jest dość kontrowersyjne. Przykład, choćby, Mariusz nie obraź się, właśnie cała seria Road trip mroochka , czy choćby mikapole, przecież tam w ogóle nic nie widać

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

łowca

Post autor: łowca » 07 mar 2016, 10:21

Dlatego jak będziecie zamawiać cokolwiek gdziekolwiek, to ja poproszę o 100 sztuk samych 'dupek' (mam nadzieję że są tańsze niż dwustronnie wypalone? ) a fronty będę dziergał samodzielnie wypalarką.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 07 mar 2016, 10:57

łowca pisze:Dlatego jak będziecie zamawiać cokolwiek gdziekolwiek, to ja poproszę o 100 sztuk samych 'dupek' (mam nadzieję że są tańsze niż dwustronnie wypalone? ) a fronty będę dziergał samodzielnie wypalarką.
Takie też zamawiam ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kalwas1987
Administrator

Post autor: kalwas1987 » 07 mar 2016, 10:58

Wiesz co raczej "same dupki" idą w tej samej cenie, bo wątpię żeby ktoś sprzedał Ci je np. po 50 groszy, bo tak to od razu by się chętni znaleźli na np. 1000 sztuk :-P
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 07 mar 2016, 11:02

Niezupełnie same, będzie nick.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
okrutnyb

Post autor: okrutnyb » 07 mar 2016, 11:10

Bożena, do kiedy trzeba się decydować, jakbym się chciała dołączyć. Kiedy zamawiasz?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 07 mar 2016, 11:14

W tym tygodniu, może środa/czwartek.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
okrutnyb

Post autor: okrutnyb » 07 mar 2016, 11:37

Dla mnie to chyba trochę za wcześnie, więc poczekam na następny rzut. Mam jeszcze 2 mc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
rubeus
Administrator

Post autor: rubeus » 07 mar 2016, 19:13

Czy ktoś chciałby coś zamówić wspólnie z ftfshop.eu i podzielić się kosztami przesyłki ?
Bo dla samych drewniaków (nawet z pieczątką gratis) nie opłaca się robić zamówienia

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 07 mar 2016, 19:27

rubeus pisze:Czy ktoś chciałby coś zamówić wspólnie z ftfshop.eu i podzielić się kosztami przesyłki ?
Bo dla samych drewniaków (nawet z pieczątką gratis) nie opłaca się robić zamówienia
Z nimi nie miałem jeszcze żadnych doświadczeń, ani dobrych ani złych. Kiedy zamierzasz?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
rubeus
Administrator

Post autor: rubeus » 07 mar 2016, 19:59

max. do 20 marca

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

torzec
Administrator
Kontakt:

Post autor: torzec » 08 mar 2016, 12:06

o ile pamiętam, to u nich trzeba na drewniaczka przygotować projekt w odpowiednim formacie. A nie - jak u konkurencji - wysłać gifa/jpega

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
rubeus
Administrator

Post autor: rubeus » 08 mar 2016, 18:06

Projekty mam w SVG i PDF

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 14 mar 2016, 10:59

Mroocheck pisze:Nie bardzo rozumiem problem tej wymiany.
Moje doświadczenia są inne. Gdy napisałem, że nie zgadzam się na automatyczną wymianę i kilka kolejnych już znanych wzorów, to dostałem od Plomby odpowiedź, że on jest bardziej kolekcjonerem i jeśli nie chcę takiej wymiany, to on zamówienia nie przyjmie.
A ja chętnie się z nim wymienię, ale najlepiej bezpośrednio, oko w oko. Okazji przecież nie zabraknie. No i to chyba było moje ostatnie zamówienie. Jakoś nie lubię działać pod przymusem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
okrutnyb

Post autor: okrutnyb » 14 mar 2016, 19:49

Mnie też nigdy Plomba o zdanie nie pytał. Zawsze automatycznie się wymieniał. Co akurat mi jakoś nie przeszkadza za bardzo, ale fakt faktem, że może to być uznawane za nieeleganckie... Tym bardziej, że słyszałam o sytuacji w której Plomba pokazywał na jakimś evencie drewniaka zanim dotarł w ogóle do zamawiającego. Zamawiający najpierw zobaczył drewniaka w jego kolekcji na evencie, a dopiero potem go dostał. Tu irytację rozumiem...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

jonash2202

Post autor: jonash2202 » 15 mar 2016, 10:48

okrutnyb pisze:Mnie też nigdy Plomba o zdanie nie pytał. Zawsze automatycznie się wymieniał. Co akurat mi jakoś nie przeszkadza za bardzo...
Przy zamawianiu jednego wzoru można przeboleć, ale zamówiłam cztery i dostałam trzy takie same drewniaki, które wysłał także przy poprzednim zamówieniu.
Na dodatek, ostatnio Dominik doliczył się 50 sztuk... Nie, Plomba nie zapomniał wziąć dla siebie, ma go w swojej kolekcji.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Mroocheck

Post autor: Mroocheck » 15 mar 2016, 10:55

Nie oceniam zachowania Plomby wobec was... szczególnie, że moje doświadczenia - jak pisałem wcześniej - z jakiegoś powodu są inne.
Natomiast wizyta na MEGA w Pradze nauczyła mnie, że problem zbyt wielu dubletów w kolekcji jest na dłuższą metę abstrakcyjny. Za granicą pójdzie na wymianę wszystko, wystarczy jeden "drewniaczkowy" event... ;)
Pozostaje kwestia jakości - a z tej jestem w przypadku abditus.eu całkowicie zadowolony.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 15 mar 2016, 11:26

Oczywiście na eventach czy korespondencyjnie można pewnie wymienić wszystko. Jednak wolałbym decydować co wymieniam. Dlaczego Plomba ma decydować za mnie co mam wymieniać. Chyba oczywiste jest, że wolę promować swoje niż obce. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kuubuus

Post autor: kuubuus » 24 mar 2016, 22:38

ja nie zamawiam u Plomby od początku. nie wiem ile wchodzi na "blat do wypalania" ale dostałem po 52, 53 szt (zapłacone za 50 oczywiscie).
teraz zrobiłem jeszcze lepszy eksperyment i zamówiłem 33 szt. zobaczymy ile przyjdzie

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikiapole3

Post autor: mikiapole3 » 29 mar 2016, 20:29

Ja mam w takim razie pytanie z tego tematu, choć jeszcze drewniaczków nie zamawiam, ale się przymierzam. Pierwszą swoją partię zamawiałem na Geocacher.pl i nie do końca jestem z nich zadowolony, nie wszystkie były wykonane równomiernie, gdzieniegdzie rysunek był zbyt płytki, a przez to trudno widoczny.

Tutaj więc pytanie do bardziej doświadczonych "producentów", u kogo zamawiacie najczęściej, kogo polecacie, no i oczywiście dodatkowe informacje, czemu tak drogo oraz w jakim formacie trzeba wysłać projekt, aby udało się go zrealizować. Będę wdzięczny za podpowiedzi :).
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

domi.nick
Kontakt:

Post autor: domi.nick » 29 mar 2016, 21:13

mikiapole3 pisze:Ja mam w takim razie pytanie z tego tematu, choć jeszcze drewniaczków nie zamawiam, ale się przymierzam. Pierwszą swoją partię zamawiałem na Geocacher.pl i nie do końca jestem z nich zadowolony, nie wszystkie były wykonane równomiernie, gdzieniegdzie rysunek był zbyt płytki, a przez to trudno widoczny.

Tutaj więc pytanie do bardziej doświadczonych "producentów", u kogo zamawiacie najczęściej, kogo polecacie, no i oczywiście dodatkowe informacje, czemu tak drogo oraz w jakim formacie trzeba wysłać projekt, aby udało się go zrealizować. Będę wdzięczny za podpowiedzi :).
W Polsce (zdecydowana) większość robi u Plomby. Ceny ma takie samie jak w Geocacher.pl. Możesz mu wysłać w jakim chcesz formacie (wektror/rastrowa/pdf). Jak chodzi o opracowanie projektu, to jestem zadowolony z usług Suavisa (kontaktagar@gmail.com).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 29 mar 2016, 22:10

Plomba i tak zamawia to u Czechów więc jakość jest lepsza bo mają większe tradycje.
Pewną wadą Plomby jest to, że za pośrednictwo zabiera jedną sztukę do swojej kolekcji, a w zamian daje coś tam. I to coś tam nie zawsze jest ciekawe bo ile Plomb można mieć. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikiapole3

Post autor: mikiapole3 » 30 mar 2016, 08:02

domi.nick pisze: W Polsce (zdecydowana) większość robi u Plomby. Ceny ma takie samie jak w Geocacher.pl. Możesz mu wysłać w jakim chcesz formacie (wektror/rastrowa/pdf). Jak chodzi o opracowanie projektu, to jestem zadowolony z usług Suavisa (kontaktagar@gmail.com).
A jak dokładniej wygląda to opracowanie projektu? A przy okazji, podrzućcie link do jego strony, bo kiedyś ją przeglądałem, ale już nie pamiętam adresu!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
chyziu
Administrator
Kontakt:

Post autor: chyziu » 30 mar 2016, 08:36

mikiapole3 pisze: A przy okazji, podrzućcie link do jego strony, bo kiedyś ją przeglądałem, ale już nie pamiętam adresu!
https://cwg.gcm.cz/
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

domi.nick
Kontakt:

Post autor: domi.nick » 30 mar 2016, 08:53

chyziu pisze:
mikiapole3 pisze: A przy okazji, podrzućcie link do jego strony, bo kiedyś ją przeglądałem, ale już nie pamiętam adresu!
Chodzi o stronę Plomby. :P
abditus.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikiapole3

Post autor: mikiapole3 » 30 mar 2016, 21:22

domi.nick pisze:
chyziu pisze:
Chodzi o stronę Plomby. :P
abditus.eu
Dziękuję! :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Mroocheck

Post autor: Mroocheck » 01 kwie 2016, 17:58

A propos drewniaczków: przyszły do mnie dziś takie od Plomby...

Obrazek

Nie, to nie jest prima aprilis. One naprawdę tak wyglądają. :D
Tak, tak właśnie miały wyglądać. Nie są wynikiem błędu (projektantka świadkiem! :))

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

kkam54

Post autor: kkam54 » 01 kwie 2016, 18:44

No to pora wreszcie się tam wybrać. Nie wiem tylko czy w wersji PL czy ENG. Przeczytałem obie :)
A mój biały kruk jest może nie całkiem biały, ale za to czysty choć to nie było zamierzone.
Załączniki
pusty.jpg
pusty.jpg (56.65 KiB) Przejrzano 5911 razy

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mela.bruxa

Post autor: mela.bruxa » 01 kwie 2016, 21:22

Przyznaj się, Mroocheck, odwróciłeś zdjęcie... ;)

A tak serio, to już przy projekcie dostawałam zeza. Produkt końcowy działa podobnie. Odczuwam przemożną potrzebę wywrócenia go na właściwą stronę.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
QbaPL
Administrator
Kontakt:

Post autor: QbaPL » 01 kwie 2016, 21:51

Mroocheck pisze:A propos drewniaczków: przyszły do mnie dziś takie od Plomby...

Obrazek

Nie, to nie jest prima aprilis. One naprawdę tak wyglądają. :D
Tak, tak właśnie miały wyglądać. Nie są wynikiem błędu (projektantka świadkiem! :))
No to tym bardziej zaczynam uczyć się angielskiego ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kalwas1987
Administrator

Post autor: kalwas1987 » 04 kwie 2016, 09:48

Czy to znaczy że wcześniejsi znalazcy tez dostaną, czy muszę się wybrać jeszcze raz??
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Mroocheck

Post autor: Mroocheck » 04 kwie 2016, 23:16

Dostaną, dostaną. :)
A "lustrzane" drewniaczki nie wylądują w keszu. Mam już dość kradzieży z innych skrytek... zupełnie jakby ktoś się uwziął - zostawia pojemniki, wyciąga same PWG.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kalwas1987
Administrator

Post autor: kalwas1987 » 05 kwie 2016, 08:29

No ja teraz tez się zastanawiam, bo szykuje skrytkę z drewniakami, niestety obawiam się że po wizycie 4 pierwszych osób z kilku nastu zostałoby .... NIC :P
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mela.bruxa

Post autor: mela.bruxa » 05 kwie 2016, 16:01

Uwaga, będę przynudzać...

A w Czechach to jakoś działa... Może rynek bardziej nasycony? Bo o drugiej narzucającej się opcji wyjaśnienia nie chce mi się nawet pisać :/

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

ODPOWIEDZ