Co gryzie Kopernika?

Co gryzie Kopernika? To pytanie zadawali sobie wszyscy keszerzy jadący na spotkanie na Krakowskie Przedmieście. To tu, pod pomnikiem polskiego astronoma miała zostać rozwiana tajemnica. Autor eventu – Darth-Trix poinformował nas o astronomicznej rewolucji, która miała się rozpocząć właśnie tego dnia – w niedzielę 24.07. Co dokładnie miało się stać? To wiedział tylko Kopernik i sam organizator.

Pod słynnym pomnikiem zebrała się spora grupa żądnych wiedzy keszerów. Zaczęliśmy od wymiany PWG i nadawania w świat TB. Byliśmy tuż po rozpoczęciu wielkiego światowego wyścigu kaczek ogłoszonego przez HQ, na evencie zagościło więc kilka kwaczących przedmiotów podróżnych.

DSC06265l

Ci podróżnicy znaleźli chwilę, by zatrzymać się na evencie

Wreszcie przyszła wielka chwila i tajemnica eventu został ujawniona. Co rozpoczęło się 24.07? Wszystkiemu winien jest Jowisz i Saturn. Znalazły się one w takim położeniu, że razem zmieniły barycentrum układu słonecznego. Dzięki temu przez następne 11 lat Ziemia nie będziemy krążyć wokół słońca, a obok niego! Nie ma jednak co się martwić, nic nam nie będzie. Na tym jednak spotkanie się nie skończyło. Organizator wyjaśnił nam czym jest barycentrum. Opowieść była wzbogacona prezentacją, dzięki której mogliśmy obserwować jak ciała o różnej masie krążą wokół wspólnego środka ciężkości. Kiedy już głód wiedzy został zaspokojony i upewniliśmy się, że nie grozi nam katastrofa, mogliśmy ruszyć na łowy. Kesze zdecydowanie znajdują się bowiem w barycentrum naszych umysłów.

DSC06260l

Ładowanie wiedzą

DSC06272l

Obowiązkowe zdjęcie zbiorowe